Τελευταία Νέα - Ανακοινώσεις:

• Όλες οι πληροφορίες για το τμήμα πετοσφαίρισης στο piramatiko-volley.blogspot.gr
  • Συμμετοχή του Συλλόγου μας με μία ομάδα αγοριών στο Πασχαλινό Τουρνουά της Ελπίδας Αμπελοκήπων
  • Συμμετοχή του Συλλόγου μας με δύο ομάδες κοριτσιών στο Πασχαλινό Τουρνουά της ΜΕΝΤ
  • Ξεκίνησε το Σάββατο 20/4/2013 το εσωτερικό πρωτάθλημα των τμημάτων Μίνι του Συλλόγου μας.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα των αγώνων στην ενότητα "Μίνι".
  • Ήττα για τις παγκορασίδες μας με 1-3 σετ από τον Μακεδονικό για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος παγκορασίδων
  • Ήττα για τις παγκορασίδες μας με 3-0 σετ από τον Αίαντα Ευόσμου
  • Ήττα στον ημιτελικό για το γυναικείο μας με 3-0 σετ από τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου. Με αυτή την ήττα, η ομάδα μας τερμάτισε 4η στο πρωτάθλημα της 1ης κατηγορίας γυναικών της Ε.Π.Ε.Σ.Θ
  • Νίκη πρόκριση για τις παγκορασίδες μας καθώς επικράτησε με 0-3 σετ του Περσέα στην Περαία , ζευγάρωσε τις νίκες της και πέρασε στις 16 καλύτερες ομάδες της Θεσσαλονίκης και της Χαλκιδικής
  • Δύο νίκες για τα τμήματα πετοσφαίρισης του Συλλόγου μας το διήμερο 23-24/3/2013. Ειδικότερα, οι παγκορασίδες μας επικράτησαν με 3-0 σετ για την φάση των 32 και έκαναν το 1-0 στη σειρά των αγώνων. Από την άλλη, το γυναικείο μας επικράτησε με 0-3 σετ του Πήγασου στην Πολίχνη και ολοκλήρωσε τις τελευταίες τέσσερεις αγωνιστικές το υπρωταθλήματος με σερί 3 νίκες και μία ήττα και εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα Play Off ανόδου τερματίζοντας στην 4η θέση της κανονικής περιόδου. Στους ημιτελικούς θα αντιμετωπίσει τώρα τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου με τη σειρά των αγώνων να βρίσκεται στο 2-0 υπέρ των αντιπάλων και η ομάδα που θα φτάσει πρώτη τις 3 νίκες θα ανέβει στο Εθνικό Περιφερειακό Πρωτάθλημα
  • Μία νίκη και μία ήττα για τα τμήματά μας το Σαββατοκύριακο 9-10/2013. Ειδικότερα, οι παγκορασίδες μας επικράτησαν με 0-3 σετ του Αγίου Νικολάου στη Μηχανιώνα και προκρίθηκαν στους 32 της διοργάνωσης ενώ το γυναικείο μας ηττήθηκε με 1-3 σετ από τον Άγιο Νικόλαο Μηχανιώνας
  • Μία νίκη και μία ήττα ο απολογισμός των τμημάτων μας το Σαββατοκύριακο 2-3/3/2013 καθώς οι παγκορασίδες μας ηττήθηκαν με 2-3 σετ από τον Κεραυνό Αγίου Παύλου και το γυναικείο μας επικράτησε με 0-3 σετ του Ατρομήτου Τριαδίου
  • Δύο νίκες για τις ομάδες μας το Σαββατοκύριακο 23-24/2/2013 καθώς οι παγκορασίδες μας επικράτησαν με 3-0 σετ του Παναθλητικού Συκεών και οι γυναίκες μας με το ίδιο σκορ των Ακαδημιών Πρωταθλητών
  • Δύο ήττες για τις ομάδες πετοσφαίρισης του Συλλόγου μας καθώς οι παγκορασίδες μας ηττήθηκαν με 3-0 σετ από την Ελπίδα στους Αμπελόκηπους και το γυναικείο μας με 1-3 από τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου
  • Δύο στα δύο για τις ομάδες μας το Σαββατοκύριακο 9-10/2/2013 καθώς οι παγκορασίδες μας επιβλήθηκαν με 3-0 σετ της ΜΕΝΤ και οι γυναίκες μας με 2-3 σετ επί του Μακεδονικού στη Νεάπολη
  • Ήττα για το γυναικείο μας με 1-3 σετ από τον Καμπανιακό
  • Ήττα για το γυναικείο μας με 3-1 σετ από τον Παναθλητικό στις Συκιές
  • Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 23/1/2013 η κλήρωση του πρωταθλήματος Παγκορασίδων. Το πράγραμμα των αγώνων στην ενότητα "Παγκορασίδες"
  • Νίκη για το γυναικείο μας με 3-2 σετ επί του ΓΑΣ Κουφαλίων
  • Νίκη για το γυναικείο μας με 3-1 σετ επί του Πήγασου Πολίχνης
  • Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε σήμερα Σάββατο 5/1/2013 το πρώτο τουρνουά "Μίνι Βόλλευ" του Συλλόγου μας. Τα αποτελέσματα και φωτογραφικό υλικό υπάρχουν στην ενότητα "Μίνι".
  • Καλή χρονιά και ευτυχισμένο το 2013!!!
  • Ξεκίνησε σήμερα το πρώτο τουρνουά "Μίνι" του Συλλόγου. Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα υπάρχουν στην ενότητα "Μίνι"

• To τριήμερο 27-28-29/12/2012 η ομάδα των παγκορασίδων μας θα συμμετάσχει στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά στο γήπεδο του Αγίου Θεράποντα με αντιπάλους τις Ακαδημίες Πρωταθλητών, τον Κεραυνό Αγίου Παύλου και τον ΠΑΟΚ. Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων στην ενότητα "Παγκορασίδων".
  • Πρώτη ήττα για το γυναικείο μας εχθές με 3-1 σετ από τον Καμπανιακό στη Χαλάστρα
  • Ήττα και αποκλεισμός για την ομάδα των κορασίδων μας με 0-3 σετ από τον Καμπανιακό για τη φάση των 32 της διοργάνωσης. Η ομάδα μας τώρα θα αγωνιστεί στους αγώνες κατάταξης
  • Ήττα για την ομάδα των νεανίδων του Συλλόγου μας με 1-3 από την Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Νίκη για την ομάδα των γυναικών μας με 3-1 σετ επί του Παναθλητικού
  • Ήττα για την ομάδα των κορασίδων του Συλλόγου μας με 3-1 σετ από τον Καμπανιακό στη Χαλάστρα. Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί το επόμενο Σάββατο 17/11 στo Κλειστό του Βότση
  • Ξεκίνημα με το δεξί για την ομάδα γυναικών του Συλλόγου μας καθώς επικράτησε με 2-3 σετ επί του Γ.Α.Σ στα Κουφάλια
  • Ήττα για την ομάδα των κορασίδων μας από τον Π.Ο Μουδανίων με 0-3 σετ. Η ομάδα μας συνεχίζει στη φάση των 32 με αντίπαλο την ομάδα του Καμπανιακού στη Χαλάστρα
  • Μία νίκη και μία ήττα ο απολογισμός της ομάδα γυναικών του Συλλόγου μας στα φιλικά προετοιμασίας που έδωσε το τριήμερο 25-27/10 καθώς ηττήθηκε από το Μακεδονικό με 1-3 σετ και επικράτησε του Παναθλητικού με 2-3 σετ.
  • Ήττα για την ομάδα νεανίδων του Συλλόγου μας με 1-3 σετ από τους μακεδόνες Αξιού
  • Ήττα για την ομάδα κορασίδων του Συλλόγου μας με 3-0 σετ από το Ανατόλια
  • Ισόπαλα ήρθαν τα δύο φιλικά της ομάδας γυναικών του Συλλόγου μας την Τετάρτη 17/10 και την Παρασκευή 19/10 με τον ΑΟΔ Θερμαικού και με τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου αντίστοιχα με 1-1 σετ
  • Νίκη για την ομάδα κορασίδων του Συλλόγου μας με 3-0 σετ επί των Μαχητών Πεύκων
  • Ήττα με 0-3 σετ για την ομάδα νεανίδων του Συλλόγου από την αντίστοιχη του Επίκουρου Πολίχνης
  • Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η ομάδα κορασίδων του Συλλόγου μας από τον Αίαντα Ευόσμου στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος κορασίδων
  • Την Τετάρτη 10/10/2012 και ώρα 21:00 η ομάδα γυναικών του Συλλόγου μας θα αντιμετωπίσει το Ναύαρχο Βότση στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της για τη φετινή χρονιά για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας

• Την ήττα με 2-1 σετ γνώρισε η ομάδα των γυναικών του Συλλόγου μας στο πρώτο της φιλικό

• Με νίκη ξεκίνησε τη σεζόν η ομάδα των κορασίδων μας καθώς επικράτησε με 3-0 σετ του ΓΑΣ Βασιλικών

• Νίκη στο πρώτο φιλικό με 0-3 σετ των κορασίδων μας επί του Παναθλητικού στις Συκιές
  • Το πρώτο της φιλικό δίνει αύριο η ομάδα των κορασίδων μας με αντίπαλο τον Παναθλητικό στις Συκιές

• Το Ναύαρχο Βότση θα αντιμετωπίσει η ομάδα μας για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών

• Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος κορασίδων με την ομάδα μας να συμμετέχει στον Δ' όμιλο. Οι αντίπαλοι και το πρόγραμμα των αγώνων στην ενότητα κορασίδες

• Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος νεανίδων με την ομάδα μας να συμμετέχει στον Α' όμιλο. Οι αντίπαλοι και το πρόγραμμα των αγώνων στην ενότητα νεάνιδες

Βόλεϋ γυναικών, Σ.Α. Πειραματικού Σχολείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης - Τμήμα Μίνι

Α' Όμιλος Β΄ Όμιλος

1. Δαίδαλος 8                                                              1. Μέγας Αλέξανδρος 8

2. Σπάτρακος 6                                                            2. Οδυσσέας 7

3. Ηρακλής 4                                                               3. Λεωνίδας 2

4. Θησέας 0                                                                4. Αχιλλέας 1

Πειραματικό Σχολείο ΑΠΘ
Σάββατο 10.00-11.00 (Γκρουπ1)               και 11.00 - 12.00 (Γκρουπ2)
Κυριακή 11.00 - 12.00             ( Γκρουπ 2)                 και 13.00-14.00 (Γκρουπ 1)

Μίνι 2

Σάββατο 12.00 - 13.00
Κυριακή 12.00 - 13.00

Πληροφορίες στα τηλέφωνα 6982176853 και 6972242490 ή μέσω e-mail στην διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Δήλωση Συμμετοχής στα τμήματα του Σ.Α.Π.Σ.Π.Θ.
Έντυπο έκδοσης δελτίου αθλητή

Βόλεϋ γυναικών, Σ.Α. Πειραματικού Σχολείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης - Τμήμα Κορασίδων

Αγώνες Κατάταξης

Πειραματικό - Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-10, 25-10, 25-14)

Πειραματικό - Ανατόλια 1-3

ΑΜΟ Γαλαξίας - Πειραματικό : 3-0

Φάση των 32

Καμπανιακός-Πειραματικό :3-1 ()

Πειραματικό-Καμπανιακός: 0-3 (20-25,18-25,16-25)

Δ' Όμιλος

Πειραματικό - ΓΑΣ Βασιλικών, 3-0 (25-20, 25-22, 25-7)
Αίας Ευόσμου - Πειραματικό, 3-0 (25-14, 25-18, 25-21)
Πειραματικό - Μαχητές Πεύκων, 3-0 (25-14, 25-12, 25-15)
Ανατόλια - Πειραματικό 3-0 (25-9, 25-20, 25-20)
Πειραματικό - Π.Ο Μουδανίων, 0-3 (19-25,12-25,16-25)

Χατζοπούλου Μάγδα Δ Πειραματικό

Βόλεϋ γυναικών, Σ.Α. Πειραματικού Σχολείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης - Τμήμα Παγκορασίδων

Φάση των 16

Αίας Ευόσμου-Πειραματικό 3-0 (25-16,25-13,25-13)

Πειραματικό-Μακεδονικός 1-3 ( 16-25, 19-25, 25-16, 16-25)

Άρης-Πειραματικό, 27/4/2013, Ώρα 15:00, Γήπεδο ''Κλεάνθης Βικελίδης'', Χαριλάου

Φάση των 32

Πειραματικό-Περσέας 3-0 ()

Περσεάς-Πειραματικό 0-3 ( 23-25,12-25,23-25)

Προκριματική Φάση

Πειραματικό - ΜΕΝΤ 3-0 (25-9,25-18-25-18)
Ελπίς Αμπελοκήπων - Πειραματικό 3-0 ()
Πειραματικό - Παναθλητικός Συκεών 3-0 ()
Πειραματικό - Κεραυνός Αγίου Παύλου 2-3 ()
Άγιος Νικόλαος Μηχανιώνας - Πειραματικό 0-3 ()

Πειραματικό-Ακαδημίες Πρωταθλητών 0-2

Βόλεϋ γυναικών, Σ.Α. Πειραματικού Σχολείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης - Τμήμα Νεανίδων

Πρόγραμμα Αγώνων:

Πειραματικό - Επίκουρος Πολίχνης 0-3 (17-25, 16-25, 18-25)

Πενταράκη Τζέσσικα Κ 18

Βόλεϋ γυναικών, Σ.Α. Πειραματικού Σχολείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης - Τμήμα Γυναικών

Α' γύρος

ΓΑΣ Κουφαλίων - Πειραματικό: 2-3 (18-25, 23-25, 25-19, 25-10, 13-15)
Πειραματικό - Παναθλητικός Συκεών 3-1 (20-25, 25-18, 28-26, 25-19)
Καμπανιακός - Πειραματικό 3-1 (25-23, 13-25, 25-13, 25-18)
Πειραματικό - Μακεδονικός 3-0 (25-23, 26-24, 28-26)
Κεραυνός Ωραιοκάστρου - Πειραματικό 3-0 (25-10, 25-23, 25-20)
Ακαδημίες Πρωταθλητών - Πειραματικό 1-3 (25-23, 20-25, 20-25, 14-25)
Πειραματικό - Ατρόμητος Τριαδίου 3-2 (25-16, 21-25, 25-18, 16-25, 15-13)
Άγιος Νικόλαος Μηχανιώνας - Πειραματικό 3-1 (25-22, 25-16, 19-25, 25-17)
Πειραματικό - Πήγασος Πολίχνης 3-1 (26-24, 25-21, 18-25, 25-17)

Β' γύρος

Πειραματικό - ΓΑΣ Κουφαλίων: 3-2 (21-25, 24-26, 25-10, 25-15, 15-8)
Παναθλητικός Συκεών - Πειραματικό: 3-1 (21-25, 25-18, 25-21, 25-21)
Πειραματικό - Καμπανιακός: 1-3 (18-25, 18-25, 25-20, 18-25)
Μακεδονικός - Πειραματικό: 2-3 (19-25, 18-25, 25-19, 25-20, 10-15)
Πειραματικό - Κεραυνός Ωραιοκάστρου 1-3 (26-28, 25-23, 22-25, 12-25)
Πειραματικό - Ακαδημίες Πρωταθλητών 3-0 (25-18, 25-20, 25-20)
Ατρόμητος Τριαδίου - Πειραματικό 0-3 (22-25, 23-25, 17-25)
Πειραματικό - Άγιος Νικόλαος Μηχανιώνας 1-3 (26-24, 12-25, 23-25, 21-25)
Πήγασος Πολίχνης - Πειραματικό 0-3 (9-25, 17-25, 20-25)

Το Πειραματικό εξασφάλισε την συμμετοχή του στα play off της κατηγορίας!

Ημιτελικός 1ης Τοπική Κατηγορίας Ε.ΠΕ.Σ.Θ

Κεραυνός-Ωραιοκάστρου-Πειραματικό 3-0 ( 25-23.26-24,25-13)

Πειραματικό ( Μπελουμπέκωβ): Παρίση, Στοιμένου Α., Γκουντάκου, Βουτσά (C), Πετρουλάκη (λ), Κουκλάκη, Σωτηριάδου, Κουτσιανικούλη, Βλαχοδήμου, Μαυρίδου, Αρχοντάκη, Ξανθάκη

8
Πειραματικό, Μέγας Αλέξανδρος, Επίκουρος, Φιλαθλητικός, Νίκη Αιγινίου, Πειραματικό
14/1/1978

Παρίση Σαμάνθα 1

Πεπόνη Μάχη 5
Φιλαθλητικός Πρέβεζας, ΑΟ Πρέβεζας, ΜΕΝΤ 21/5/1992
Πετρουλάκη Βάνα 6
Εαρινός, ΧΑΝΘ 29/9/1993

Βόλεϋ γυναικών, Σ.Α. Πειραματικού Σχολείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης - Διοίκηση και τεχνικό team

Προπονητής γυναικείου τμήματος-τμημάτων Μίνι Κέντρο: Μπελουμπέκωβ Άρμεν

Προπονητής κορασίδων-παγκορασίδων-μίνι και συνεργάτης στο γυναικείο τμήμα: Δημητριάδης Γιώργος

Ο Γιώργος Δημητριάδης είναι γεννημένος στην Έδεσσα. Είναι καθηγητής Φυσικής Αγωγής (MSc) με ειδικότητα πετοσφαίριση. Υπήρξε αθλητής πετοσφαίρισης στον Γ.Α.Σ Έδεσσας την περίοδο 1980-1987.

Την περίοδο 2000-2004 διετέλεσε προπονητής στην ΑΣΚ Λαγκαδά σε όλα τα τμήματα πετοσφαίρισης, την περίοδο 2004-2007 προπονητής στην Γ.Ε.Ιεράπετρας Κρήτης και την σεζόν 2007-2008 προπονητής στον Α.Ο ΛΑΤΟ Αγίου Νικολάου Κρήτης. Ανάμεσα στις διακρίσεις του ως προπονητής συγκαταλέγονται η συμμετοχή του στα ημιτελικά του κυπέλλου Κρήτης με την Γ.Ε.Ι (2007), στους προημιτελικούς του πρωταθλήματος κορασίδων Κρήτης με τον Α.Ο ΛΑΤΟ (2008), η τρίτη πανελλήνια νίκη με την ανδρική ομάδα της Σ.Σ.Α.Σ καθώς και η πρώτη πανελλήνια νίκη με την γυναικεία ομάδα της Σ.Σ.Α.Σ στο πρωτάθλημα στρατιωτικών σχολών.

Από τον Σεπτέμβριο του 2010 διτέλεσε προπονητής στα τμήματα Μίνι του Σ.Α Πειραματικού Σχολείου και την περίοδο 2011-2012 ήταν ο προπονητής των αγωνιστικών τμημάτων (παγκορασίδων, κορασίδων, γυναικών) και προπονητής - σύμβουλος στο τμήμα μίνι. Την περίοδο 2011-2012 οδήγησε το γυναικείο τμήμα στην κατάκτηση του πρωταθλήματος της Γ' τοπικής κατηγορίας της Ε.Πε.Σ.Θ και στην άνοδο στη Β' Τοπική Κατηγορία.

Προπονήτρια Τμημάτων Μίνι Καλαμαριά: Κουτσιανικούλη Μαρία

Η Μαρία είναι γεννημένη στη Λάρισα και είναι πτυχιούχος της Γυμναστικής Ακαδημίας Θεσσαλονίκης (ΤΕΦΑΑ)με ειδικότητα πετοσφαίριση. Έχει αγωνιστεί σε μικρή ηλικία στον Φιλαθλητικό Λάρισας και από τον Φεβρούαριο του 2012 αποτελεί μέλος της ομάδας μας. Επιπλέον, την αγωνιστική περίοδο 2012-2013 είναι αθλη΄τρια και του γυναικείου τμήματος πετοσφαίρισης του Συλλόγου μας.

Υπεύθυνος τμήματος πετοσφαίρισης, έφορος κορασίδων-παγκορασίδων-μίνι: Δημόπουλος Ευάγγελος

Ο Βαγγέλης Δημόπουλος είναι γεννημένος στις 7/4/1984 και είναι απόφοιτος του Πειραματικού Σχολείου του Α.Π.Θ το 2002. Ο Βαγγέλης είναι γενικός γραμματέας του Δ.Σ του Σ.Α.Π.Σ.Π.Θ από το 2012 και μέλος του Δ.Σ από το 2008. Την περίοδο 2010-2011 ήταν έφορος της γυναικείας ομάδας πετοσφαίρισης του συλλόγου που αγωνίστηκε στην Α1 Εθνική Κατηγορία και των υπολοίπων τμημάτων. Ο Βαγγέλης είναι οικονομολόγος και υποψήφιος διδάκτορας στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας στο τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων. Από το 2010 είναι κάτοχος του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης στην Διοίκηση Υπηρεσιών (Msc) με κατεύθυνση το Μάνατζμεντ και το Μάρκετινγκ Αθλητικών Οργανισμών και Σωματείων. Επιπλεόν, από τον Οκτώβριο του 2012 είναι μέλος του Δ.Σ της Ε.Π.Ε.ΣΘ και πρόεδρος της επιτροπής ανάπτυξης του Beach Volley. Η αγάπη του για το σχολείο εκφράζεται καθημερινά μέσω του Συλλόγου Αποφοίτων που αποτελεί προέκταση του.

Έφορος γυναικείας ομάδας: Συναδάκης Άγγελος

Ο Άγγελος Συναδάκης είναι γεννημένος στις 23 Ιουνίου 1985 και από το καλοκαίρι του 2011 αποτελεί τον έφορο της γυναικείας ομάδας πετοσφαίρισης του Σ.Α. Πειραματικού. Ο Συναδάκης Άγγελος είναι απόφοιτος του Πειραματικού Σχολείου Π.Σ.Π.Θ. και ασχολείται με τον σύλλογο από το 2003. Από το 2012 διατελεί ειδικός γραμματέας του συλλόγου ενώ διετέλεσε β'αντιπρόεδρος  την περίοδο 2010-2012 και μέλος του Δ.Σ από το 2003.

Ο Άγγελος είναι πτυχιούχος Μαθηματικός (από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο) και μεταπτυχιακός φοιτητής στην Διοίκηση Επιχειρήσεων (MBA) στο πανεπιστήμιο Μακεδονίας. Επίσης, είναι ιδρυτής της εταιρίας Websthetics η οποία ασχολείται με την παροχή υπηρεσιών διαδικτύου.