Κανένα
Δεν τα κατάφερε το Πειραματικό με το Μαρκόπουλο PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ
Δευτέρα, 20 Δεκέμβριος 2010 22:42
Την ήττα γνώρισε το Πειραματικό απέναντι στο ανώτερο Μαρκόπουλο, χθες στο κλειστό της Μίκρας με 0-3 (15-25, 24-26,17-25).
Οι φιλοξενούμενες, ήταν ανώτερες σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, κάτι, που αντικατοπτρίζεται και στη θέση τους στο πρωτάθλημα (4η).
Το ματς κρίθηκε σε τρία σημεία. Στο πρώτο σετ το Πειραματικό ξεκίνησε υποτονικά, με την ομάδα του Μαρκόπουλου να το εκμεταλλεύεται και να φτάνει εύκολα στην κατάκτησή του. Στο δεύτερο σετ τα κορίτσια της Μαρίας Δεληγιάννη παρουσιάστηκαν μεταμορφωμένα και πραγματοποίησαν την καλύτερη εμφάνιση μετά το ματς με τον Πανελλήνιο. Και ενώ προηγούνταν ακόμα και με διαφορά 8 πόντων στο σετ, η διαφορά "ροκανίστηκε" από διαδοχικά λάθη σε κρίσιμα σημεία και τελικά το Μαρκόπουλο έκανε το 0-2. Στο τρίτο σετ το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο, μέχρι τη στιγμή του τραυματισμού της Ελένης Γεωργιάδου, που πάνω σε μια προσπάθεια για μπλοκ, έπαθε διάστρεμμα.
Εκεί χάθηκε η αυτοσυγκέντρωση και οι φιλοξενούμενες έφτασαν στη νίκη.
Να σημειωθεί πως το Πειραματικό, απέναντι σε μια από τις πιο δυνατές ομάδες του Πρωταθλήματος, εμφανίστηκε βελτιωμένο και με ιδιαίτερο πάθος.
Επόμενος αγώνας είναι τώρα με τον Ηρακλή στο Κατσάνειο και θα διεξαχθεί με τη νέα χρονιά.
Τέλος να ευχηθούμε ταχεία ανάρρωση στην πασαδόρο, Ελένη Γεωργιάδου και ελπίζουμε να επανέρθει το συντομότερο στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας.