Κανένα
Απόλλων Καλαμαριάς - Πειραματικό 1-3 PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Άγγελος Συναδάκης
Δευτέρα, 12 Μάρτιος 2012 23:36

Σε ένα κρίσιμο παιχνίδι για την πορεία της γυναικείας μας ομάδας, τα κορίτσια μας πήραν μία πολύ σημαντική νίκη και παράλληλα και την άτυπη ρεβάνς του αγώνα του πρώτου γύρου στον οποίο ηττήθηκε με 0-3 σετ. Παρόλο που η ομάδα μας ήταν τυπικά φιλοξενούμενη, τα κορίτσια των αναπτυξιακών μας τμημάτων μαζί με τους γονείς, τη διοίκηση αλλά και φίλους της ομάδας έδωσαν το παρόν στο κλειστού του Βότση και από την πρώτη στιγμή κέρδισαν τη μάχη της κερκίδας, συνεισφέροντας με και αυτή στην τέλεση ενός πολύ όμορφου αγώνα. Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και στο πρώτο σετ βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς με αποτέλεσμα να το χάσει με 25-19. Παρόλα αυτά, από τους τελευταίους πόντους του πρώτου σετ φάνηκε πως η ομάδα μας έβρισκε τα πατήματά της με πολύ καλή υποδοχή αλλά και επίθεση πήρε το δεύτερο 25-17. Στη συνέχεια, τα κορίτσια συνέχισαν εξίσου δυνατά και χωρίς να αφήσουν περιθώρια αμφισβήτησης για την υπεροχή τους επικράτησαν στα δύο επόμενα με 25-19 και 25-22 και πήραν μία σημαντική νίκη που εδραίωσε την ομάδα στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Πειραματικό (Δημητριάδης): Μόραλη, Στεφοπούλου, Νούτσια(λ), Κρυωνά, Παπαπετρίδου, Ματζούνη, Μαναβή, Αρχοντάκη, Πενταράκη, Στρατή, Σωτηριάδου ,Βαρντερεσιάν (λ)